 Anticariat Librarie - Mii de carti vechi si noi din cele mai diverse categorii
|
|
Anticariat Librarie => Detalii carte: Cea mai inalta tradare - David Wise
|
 Vulpile desertului
 Cantecul nemuririi
 Procesul mercenarilor
 Amintiri pioase. Arhive ale nordului |
Titlu:
|
Cea mai inalta tradare
|
Autor:
|
David Wise
|
Format:
|
|
Descriere:
|
NU ESTE PE STOC, INSA O CAUT LA COMANDA - pentru detalii va rog puneti cartea in cos. Scrieti la observatii ceva de genul: stiu ca nu e pe stoc dar doresc sa o cautati pentru mine si finalizati comanda. FOARTE EFICIENT ESTE DACA SUNATI LA TELEFON clik pe butonul Contact si gasiti nr de telefon. de preferat cel rosu.
va voi trimite un mesaj cu un fisier atasat cu conditiile pentru a cauta aceasta carte sau mai multe altele care poate nici nu sunt postate pe site si le doriti !
de format normal
Cea mai înaltă trădare Cum a vândut Aldrich Ames CIA KGB-ului pentru 4,6 milioane de dolari Aldrich Ames, înalt funcționar CIA, a fost nu de mult condamnat la închisoare pe viață, dovedindu-se a fi cel mai important spion al KGB înfipt în inima agenției americane. Timp de aproape un deceniu, acesta a furnizat sovieticilor și apoi rușilor cele mai bine păzite secrete al serviciului de informații american. Trădarea lui Ames a produs o adevărată catastrofă în rândurile agenților americani, și în jocul acesta de-a spionajul mulți și-au pierdut viața în mod tragic, alții au luat drumul exilului sau al Siberiei. Pentru prinderea lui Ames CIA și FBI au mobilizat pe cei mai buni vânători ai lor care au adulmecat ani de zile urmele în toată lumea până să descopere făptașul la Washington. Cartea este o atentă reconstituire a celei mai importante partide de șah din turneul serviciilor secrete ale celor două superputeri, joc ce nu se oprește niciodată, chiar dacă jucătorii se schimbă, unii cucerind aurul, alții glonțul, alții gratiile.
|
Preț:
|
Negociabil în funcție de câte (și ce) titluri cereți. Dacă sunați e foarte posibil să vă dau prețul pe loc sau imediat ce ajung la PC.
|
Editura:
|
Elit
|
Colectia:
|
|
An aparitie:
|
1995
|
Nr pagini:
|
288
|
Categoria:
|
Spionaj, Intrigi politice, Razboi
|
Grad uzura:
|
foarte buna
|
Observatii:
|
|
Adaugă în coș
|
De același autor, din aceeași colecție, din aceeași categorie ... |
|
© 2023 Anticariat Librarie, Ploiesti. Toate drepturile rezervate.
|
|
|